Aktualności

Stan surowy zakończony


Prace na budowie postępują i wchodzą w czwarty ostatni etap. Budynek już stoi w całości. Zakończony został stan surowy. Na dwóch piętrach zamontowano już stolarkę okienną. Równolegle prowadzone są prace na dachu oraz przy montażu instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzewczej, elektrycznej i telekomunikacyjnej. Zaawansowanie prac na koniec marca 2021 roku ilustruje poniższa fotografia. Dodatkowo publikujemy widok na ulicę Rynkową (strona zachodnia) z okien mieszkań na IV piętrze. 


 

Powstaje trzecie piętro

 

 

Trwają prace na kolejnym, trzecim piętrze. Jest to przed ostatni poziom budynku.

 

Poniżej fotografia ilustrująca aktualny stan budowy.

 


Trwają prace na drugim piętrze

 

 Prace budowlane postępują. Po wylaniu stropu nad pierwszym piętrem trwa wznoszenie ścian konstrukcyjnych na piętrze drugim, a także rozpoczyna się montaż zbrojenia do wylania klatki schodowej i stropu nad tym piętrem. Poniżej fotografia ilustrująca aktualny stan budowy.


Powstaje pierwsze piętro

 

Prace budowlane związane z powstawaniem konstrukcji budynku przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wykonane zostały filary i ściany parteru wraz z klatką schodową i szybem windy. Aktualnie montowane jest zbrojenie stropu, które zostanie zalane betonem w połowie maja.  A potem dalsze elementy konstrukcji zgodnie z harmonogramem. Poniżej fotografie ilustrujące aktualny stan budowy.

 


Podłoga w garażu

 

W ramach drugiego etapu budowy zostały wykonane kolejne istotne prace. Została wylana pierwsza betonowa warstwa podłogi w garażu, na parterze. Wcześniej wykonano znajdującą się pod nią część kanalizacji wraz z przyłączem wody. A dostawca energii elektrycznej PGE Dystrybucja założył przyłącze energetyczne. W następnych tygodniach będą zbrojone i betonowane słupy na parterze. A potem dalsze elementy konstrukcji zgodnie z harmonogramem. Poniżej fotografie ilustrujące aktualny stan budowy.

 


 

Rozpoczęcie kolejnych prac

 

Pogoda w styczniu w tym roku jest bardzo łagodna. Dodatnie temperatury umożliwiają prowadzenie prac budowlanych. Przystąpiliśmy do wypełnienia i zagęszczenia przestrzeni między stopami fundamentowymi odpowiednią podsypką. Umożliwi to wylanie posadzki w garażu i postawienie konstrukcji parteru. Prace te w podstawowym harmonogramie są zaplanowane do wykonania w drugiej połowie marca 2020 roku.

 


 

Podwyżka cen mieszkań od 1 lutego br.

 

Ze względu na wzrost cen mieszkań w 2019 roku średnio w Polsce o 13% dokonujemy podwyżki cen mieszkań również w naszej ofercie. Podnosimy ceny o 10% w dwóch etapach. Od 1 lutego br. o 5% i o kolejne 5% od 1 maja 2020 roku. Wzrost cen dotyczy też miejsc garażowych i postojowych.

 

Nowy cennik zostanie opublikowany na naszej stronie 1 lutego 2020 roku.

 

Oczywiście osoby, które zawarły umowy rezerwacyjne utrzymują ceny w nich uzgodnione. Do końca stycznia br. można jeszcze zawrzeć nowe umowy rezerwacyjne w oparciu o dotychczas obowiązujący cennik.


 

Pierwszy etap budowy zakończony

 

Tuż przed Wigilią, 23 grudnia 2019 roku zakończyliśmy wylewanie fundamentów. Powstały 31 stopy fundamentowe, ława fundamentowa pod bramę garażową i płyta fundamentowa pod klatkę schodową i windę. Wszystko zbrojone stalą o odpowiednich parametrach zgodnie z projektem. Beton dostarczany był przez firmę Budokrusz z Grodziska Maz., którego jakość została poświadczona odpowiednimi certyfikatami. Fundamenty zostały zaizolowane i na zimę zostaną zabezpieczone materiałem wypełniającym.

 

Tym samym zgodnie z harmonogramem czyli do końca grudnia 2019 roku kończymy pierwszy etap budowy. Oprócz prac ziemnych i fundamentów w jego ramach została wykonana część instalacji kanalizacyjnej oraz elektrycznej.

 

Po przerwie zimowej w marcu 2020 roku rozpoczną się prace na poziomie parteru.

 


 

Rozpoczęliśmy wylewanie fundamentów

 

3 grudnia 2019 r. zgodnie z harmonogramem rozpoczęliśmy wylewanie fundamentów.

 


 

Prace budowlane rozpoczęte

 

Miło nam poinformować, że zgodnie z harmonogramem 15 listopada 2019 roku rozpoczęliśmy prace ziemne. Ilustrują to załączone fotografie.

 


Pozwolenie na budowę uzyskane

Uzyskaliśmy już prawomocne pozwolenie na budowę. To bardzo ważny kamień milowy w realizacji inwestycji. Kończy on prace projektowe i wymagane prawem procedury administracyjne. Tak jak planowaliśmy pozwolenie na budowę przewiduje powstanie budynku wielorodzinnego z 25 mieszkaniami, 19 miejscami garażowymi i 6 miejscami postojowymi. Tym samym możemy przystępować do budowy. I mieścimy się w założonym wcześniej harmonogramie. Jeszcze w tym roku chcemy wykonać prace ziemne i wylać fundamenty.


Osoby zdecydowane na zakup mieszkania zapraszamy do zawierania umów rezerwacyjnych.


Ceny mieszkań dalej rosną


Czerwcowe raporty dotyczące sytuacji na rynku mieszkaniowym pokazują dalszy wzrost cen mieszkań. W ciągu zaledwie trzech miesięcy ceny ofertowe w 16 badanych miastach wzrosły średnio o 5%. W naszym regionie w maju br. średnie ceny mieszkań w przeliczeniu za 1 m2 na rynku wtórnym w Warszawie wyniosły 9 980 zł, a w Łodzi – 5 085 zł. Natomiast nowe mieszkania kosztowały: w Warszawie – 8 480 zł, a w Łodzi – 6 000 zł.

 

Poniżej linki do pełniejszych informacji:

 

https://www.expander.pl/raport-expandera-i-rentier-io-ceny-mieszkan-czerwiec-2019/
https://tvn24bis.pl/nieruchomosci,83/mieszkania-na-sprzedaz-ceny-ofertowe-w-maju-2019-roku,944400.html

 


Miło nam poinformować, że w Teresinie przy ul. Torowej 2a pokój 119 (budynek z „Biedronką”) zaczęło funkcjonować nasze biuro sprzedaży.

 

Godziny pracy biura:

 

Poniedziałek godz. 13.00 – 15.00

 

Czwartek godz. 8.00 – 10.00

 

Spotkanie w innych godzinach prosimy uzgadniać telefonicznie lub mailowo.


 

Apartamenty Teresin sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Teresinie rozpoczęła podpisywanie umów rezerwacyjnych. Osoby zainteresowane wcześniejszym zagwarantowaniem sobie wybranego mieszkania w inwestycji Apartamenty Teresin zapraszamy do kontaktu.