Aktualności

Powstaje pierwsze piętro

 

 

Prace budowlane związane z powstawaniem konstrukcji budynku przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wykonane zostały filary i ściany parteru wraz z klatką schodową i szybem windy. Aktualnie montowane jest zbrojenie stropu, które zostanie zalane betonem w połowie maja.  A potem dalsze elementy konstrukcji zgodnie z harmonogramem. Poniżej fotografie ilustrujące aktualny stan budowy.

 


Podłoga w garażu

 

W ramach drugiego etapu budowy zostały wykonane kolejne istotne prace. Została wylana pierwsza betonowa warstwa podłogi w garażu, na parterze. Wcześniej wykonano znajdującą się pod nią część kanalizacji wraz z przyłączem wody. A dostawca energii elektrycznej PGE Dystrybucja założył przyłącze energetyczne. W następnych tygodniach będą zbrojone i betonowane słupy na parterze. A potem dalsze elementy konstrukcji zgodnie z harmonogramem. Poniżej fotografie ilustrujące aktualny stan budowy.

 


 

Rozpoczęcie kolejnych prac

 

Pogoda w styczniu w tym roku jest bardzo łagodna. Dodatnie temperatury umożliwiają prowadzenie prac budowlanych. Przystąpiliśmy do wypełnienia i zagęszczenia przestrzeni między stopami fundamentowymi odpowiednią podsypką. Umożliwi to wylanie posadzki w garażu i postawienie konstrukcji parteru. Prace te w podstawowym harmonogramie są zaplanowane do wykonania w drugiej połowie marca 2020 roku.

 


 

Podwyżka cen mieszkań od 1 lutego br.

 

Ze względu na wzrost cen mieszkań w 2019 roku średnio w Polsce o 13% dokonujemy podwyżki cen mieszkań również w naszej ofercie. Podnosimy ceny o 10% w dwóch etapach. Od 1 lutego br. o 5% i o kolejne 5% od 1 maja 2020 roku. Wzrost cen dotyczy też miejsc garażowych i postojowych.

 

Nowy cennik zostanie opublikowany na naszej stronie 1 lutego 2020 roku.

 

Oczywiście osoby, które zawarły umowy rezerwacyjne utrzymują ceny w nich uzgodnione. Do końca stycznia br. można jeszcze zawrzeć nowe umowy rezerwacyjne w oparciu o dotychczas obowiązujący cennik.


 

Pierwszy etap budowy zakończony

 

Tuż przed Wigilią, 23 grudnia 2019 roku zakończyliśmy wylewanie fundamentów. Powstały 31 stopy fundamentowe, ława fundamentowa pod bramę garażową i płyta fundamentowa pod klatkę schodową i windę. Wszystko zbrojone stalą o odpowiednich parametrach zgodnie z projektem. Beton dostarczany był przez firmę Budokrusz z Grodziska Maz., którego jakość została poświadczona odpowiednimi certyfikatami. Fundamenty zostały zaizolowane i na zimę zostaną zabezpieczone materiałem wypełniającym.

 

Tym samym zgodnie z harmonogramem czyli do końca grudnia 2019 roku kończymy pierwszy etap budowy. Oprócz prac ziemnych i fundamentów w jego ramach została wykonana część instalacji kanalizacyjnej oraz elektrycznej.

 

Po przerwie zimowej w marcu 2020 roku rozpoczną się prace na poziomie parteru.

 


 

Rozpoczęliśmy wylewanie fundamentów

 

3 grudnia 2019 r. zgodnie z harmonogramem rozpoczęliśmy wylewanie fundamentów.

 


 

Prace budowlane rozpoczęte

 

Miło nam poinformować, że zgodnie z harmonogramem 15 listopada 2019 roku rozpoczęliśmy prace ziemne. Ilustrują to załączone fotografie.

 


Pozwolenie na budowę uzyskane

Uzyskaliśmy już prawomocne pozwolenie na budowę. To bardzo ważny kamień milowy w realizacji inwestycji. Kończy on prace projektowe i wymagane prawem procedury administracyjne. Tak jak planowaliśmy pozwolenie na budowę przewiduje powstanie budynku wielorodzinnego z 25 mieszkaniami, 19 miejscami garażowymi i 6 miejscami postojowymi. Tym samym możemy przystępować do budowy. I mieścimy się w założonym wcześniej harmonogramie. Jeszcze w tym roku chcemy wykonać prace ziemne i wylać fundamenty.


Osoby zdecydowane na zakup mieszkania zapraszamy do zawierania umów rezerwacyjnych.


Ceny mieszkań dalej rosną


Czerwcowe raporty dotyczące sytuacji na rynku mieszkaniowym pokazują dalszy wzrost cen mieszkań. W ciągu zaledwie trzech miesięcy ceny ofertowe w 16 badanych miastach wzrosły średnio o 5%. W naszym regionie w maju br. średnie ceny mieszkań w przeliczeniu za 1 m2 na rynku wtórnym w Warszawie wyniosły 9 980 zł, a w Łodzi – 5 085 zł. Natomiast nowe mieszkania kosztowały: w Warszawie – 8 480 zł, a w Łodzi – 6 000 zł.

 

Poniżej linki do pełniejszych informacji:

 

https://www.expander.pl/raport-expandera-i-rentier-io-ceny-mieszkan-czerwiec-2019/
https://tvn24bis.pl/nieruchomosci,83/mieszkania-na-sprzedaz-ceny-ofertowe-w-maju-2019-roku,944400.html

 


Miło nam poinformować, że w Teresinie przy ul. Torowej 2a pokój 119 (budynek z „Biedronką”) zaczęło funkcjonować nasze biuro sprzedaży.

 

Godziny pracy biura:

 

Poniedziałek godz. 13.00 – 15.00

 

Czwartek godz. 8.00 – 10.00

 

Spotkanie w innych godzinach prosimy uzgadniać telefonicznie lub mailowo.


 

Apartamenty Teresin sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Teresinie rozpoczęła podpisywanie umów rezerwacyjnych. Osoby zainteresowane wcześniejszym zagwarantowaniem sobie wybranego mieszkania w inwestycji Apartamenty Teresin zapraszamy do kontaktu.